Jak rozpoznać dobrego dostawcę zakładów e-sportowych?

zakładów e-sportowych

E-sport jako sport taki jak piłka nożna, tenis, hokej na lodzie czy boks wyłonił się z gier komputerowych. Jeszcze kilka lat temu e-sport nie był uważany za sport uznany na całym świecie, ale raczej za rozrywkę dla nerdów. Dziś najlepsi gracze e-sportu wygrywają wielomilionowe nagrody pieniężne, a rozgrywki Dota 2, Valorant, Counter Strike, StarCraft czy League of Legends przyciągają miliony widzów na całym świecie. Wielu znanych dostawców zakładów sportowych również dołączyło do tego trendu i rozszerzyło swoją ofertę zakładów o zakłady e-sportowe. IviBet oferuje zakłady na Dota 2, jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych. Ponieważ e-sport jest stosunkowo nową dyscypliną, wybór najlepszego możliwego bukmachera może być dość skomplikowany. W tym artykule zebraliśmy kilka sugestii dotyczących wyboru bukmachera obsługującego zakłady e-sportowe: oto kryteria, które należy wziąć pod uwagę!

Unijna licencja na gry (zmiany należy uwzględnić zgodnie z niemiecką umową o grach!)

Zgodnie z niemiecką umową o grach, która weszła w życie w lipcu 2021 r., zakłady e-sportowe nie są już dozwolone w Niemczech. W Niemczech sytuacja e-sportu nie jest tak jasna, jak w Azji, Stanach Zjednoczonych i innych krajach, gdzie e-sport jest już uznanym sportem. Jeśli dostawca zakładów sportowych jest zarejestrowany w Niemczech i posiada niemiecką licencję na gry, eSport nie może zostać włączony do jego portfolio.

Nawet niemiecki bukmacher posiadający licencję UE nie jest oficjalnie upoważniony do oferowania zakładów e-sportowych. Oznacza to, że możesz szukać jedynie zagranicznego bukmachera posiadającego zagraniczną licencję na gry. Zasadniczo wszystkie uznane na szczeblu międzynarodowym unijne licencje na gry mają status prawny. Bezpieczniej jest wybrać bukmachera z trudniejszą do uzyskania licencją (czyli maltańską licencją na gry).

Wybór gier i głębokość oferty zakładów

Różnorodność gier jest kluczowa. Zobacz, na jakie gry możesz obstawiać u bukmachera. Pięć najlepszych gier na scenie e-sportu z największymi nagrodami pieniężnymi i największą liczbą rynków zakładów to Dota 2, Counter Strike, Overwatch, Fortnite i League of Legends. Inne dyscypliny, na które można obstawiać, to StarCraft 1 i 2, Valorant, Call of Duty, FIFA, Smite, Kings of Glory itp.

Ponieważ prawie wszyscy bukmacherzy oferujący zakłady na e-sport oferują rynki zakładów na największe turnieje, takie jak The International (Dota 2), Fortnite World Cup i League of Legends World Championship, możesz szukać najlepszych możliwych kursów na konkretne wydarzenie. Szeroka gama opcji zakładów na duże turnieje (zakłady meczowe, zakłady powyżej/poniżej, handicap, zakłady specjalne, zakłady długoterminowe, zakłady na żywo). Zasadniczo dobrzy bukmacherzy oferują od 10 do 15 zakładów na zawody.

Klucz do wypłaty

zakładów e-sportowych

Podobnie jak gry w kasynach online, zakłady mają procent wypłat. Każdy bukmacher ma ogólny współczynnik wypłat: ten parametr (1-100%) pokazuje, jaki procent zakładów trafia do gier. Z reguły stopa wypłat u bukmacherów wynosi od 85% do 99% procent. Wskaźnik wypłat pomiędzy 93% a 99% jest uważany za dobry. Zasadniczo współczynnik wypłat jest jednym z najważniejszych kryteriów, które musi spełniać dobry i renomowany dostawca zakładów na e-sport. Często jednak wielu graczy o tym zapomina i bardziej przygląda się ofertom bonusowym. Przy wyborze bukmachera rzeczywiście można wziąć pod uwagę atrakcyjne bonusy i promocje, ale wyższa stopa wypłat gwarantuje wyższe wypłaty i zyski w dłuższej perspektywie.

Metody Płatności

Oprócz stawki wypłaty, ważną rolę odgrywają również metody płatności akceptowane przez bukmachera. Jakie metody płatności akceptuje bukmacher? Jak szybko przetwarzane są płatności? Jaki jest maksymalny czas realizacji transakcji? Jaka jest minimalna kwota depozytu? Czy transakcje są bezpłatne?

Tak naprawdę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, domy bukmacherskie kryptowalutowe są najlepsze: transakcje kryptowalutowe są bezpieczniejsze niż inne, a w dodatku są przetwarzane natychmiastowo. Dlatego też ogromną zaletą dla bukmacherów jest oferowanie wpłat i wypłat w kryptowalutach. Dobrymi metodami wpłat i wypłat są płatności kartą kredytową, portfele elektroniczne i systemy rezerwacji bezpośrednich. Jest to korzystne, jeśli zakres metod płatności jest szeroki: być może przejdziesz na inną metodę płatności, usuniesz swój stary e-portfel itp.

Obsługa klienta

zakładów e-sportowych

Niezawodna obsługa klienta dostępna przez telefon, e-mail i czat na żywo w Twoim ojczystym języku jest niezbędna. Ważne jest, aby móc kontaktować się z obsługą klienta przynajmniej w normalnych godzinach pracy; 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jest jeszcze lepiej. Na początku wielu obstawiających lubi niedoceniać ten punkt, co jest całkowicie błędne: zawsze mogą pojawić się problemy i wątpliwości.

Wniosek

Jeśli chcesz rzucić wyzwanie swojemu szczęściu w zakładach sportowych na e-sport, musisz znaleźć najlepszego możliwego bukmachera na e-sport. Wyniki bukmachera pod względem ważnej licencji, procentu wypłat, oferty zakładów, akceptowanych metod płatności i obsługi klienta stanowią pierwszą podstawę do wyboru. W naszym artykule skupiamy się tylko na najważniejszych kryteriach wyboru bukmachera, ale oczywiście możesz zwrócić uwagę również na inne kryteria, takie jak oferty bonusowe i łatwość korzystania z serwisu. I oczywiście bardzo ważne jest, abyś naprawdę lubił wirtualną platformę zakładów.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *