Kupowanie bonusu w Automacie do gier – jak korzystać z tej opcji?

Kupowanie bonusu

Twórcy automatów do gier nie przestają zaskakiwać, regularnie wprowadzając coraz to nowsze modyfikacje do formuły swoich gier. Niektóre przyjmują się w większym stopniu, a inne nie i szybko zostają zapomniane. W ostatnim czasie wszystkie najpopularniejsze kasyna online, w tym HellSpin, zaczęły oferować produkcje z opcją Bonus Buy. Okazuje się, że aktualnie dostępnych jest już mnóstwo takich gier.

Na czym polega ta funkcja i czy to jest w ogóle opłacalna? W dalszej części artykułu wszystko zostało dokładnie wytłumaczone.

Jak działa opcja kupowania bonusów w grach?

Założenie jest bardzo proste. Producent tworzy automat do gier z przynajmniej jedną funkcją specjalną. Gra działa tak samo, jak wszystkie inne, ale daje graczowi możliwość zawarcia zakładu specjalnego. Po opłaceniu znacznie droższego zakładu automat może natychmiast uruchomić główną funkcję bonusową. Najczęściej jest to runda darmowych spinów.

Ile kosztuje taki zakład?

Kupowanie bonusu

To najczęściej indywidualna kwestia każdej gry, ponieważ szanse na wylosowanie premii mogą być różne. Twórcy wyliczają prawdopodobieństwo trafienia tej rundy podczas standardowej rozgrywki oraz jej potencjał do wypłacania nagród i wyznaczają stosowny mnożnik zakładu. 

Przykład:

  • Bonus darmowych spinów średnio trafia się raz na 100 obrotów.
  • Twórcy ustalają mnożnik na poziomie 100X.
  • Gracz bawi się z zakładem, wynoszącym 1 zł za pojedyncze losowanie na slocie. 
  • Po wybraniu opcji Bonus Buy musi zapłacić 100 zł.

Następnie gra uruchamia rundę specjalną, a gracz obserwuje, co udało mu się trafić. Bonusy w takich grach są tworzone w taki sposób, żeby istniało prawdopodobieństwo przebicia wartości zakładu. Dlatego często podczas ich trwania można trafiać bardzo zaawansowane kombinacje i opcje specjalne, które znacząco zwiększą możliwości do wygrywania.

Czy można wykupić różne funkcje bonusowe na slocie?

Wszystko zależy od twórcy danej gry. Najczęściej stosuje się jeden zakład dodatkowy, uruchamiający główną funkcję specjalną. To z reguły bonus darmowych spinów. Niektórzy producenci umożliwiają także wykupienie innych bonusów. Może to być symbol Wild, czy inna gra bonusowa. Wartość zakładu jest wtedy proporcjonalna do potencjału danej opcji.

Czy to się opłaca?

Kupowanie bonusu

Trudno to określić, ponieważ każdy producent tworzy swoje gry w inny sposób. Jednak faktem jest, że funkcja Bonus Buy ma najczęściej nieco niższy współczynnik RTP, niż standardowa rozgrywka. Dzieje się tak z tego względu, że twórcy, określając mnożnik zakładu dla wykupienia danego bonusu, najczęściej delikatnie go podwyższają w stosunku do tego, co wychodzi z danych statystycznych.

Nie powinno to nikogo dziwić, bo wystarczy sobie wyobrazić, że ktoś ma na tyle dużo pieniędzy, że może sobie pozwolić na grę wyłącznie w ten sposób. Wtedy istnieje bardzo duże ryzyko, że uda mu się trafić bardzo wysokie wygrane, co mogłoby narazić właścicieli kasyna na duże straty. Mimo wszystko trudno mówić, że te opcje są nieopłacalne. Rozgrywka wyłącznie w ten sposób najprawdopodobniej nie ma sensu, ale wykupienie takiego specjalnego zakładu od czasu do czasu, z pewnością uprzyjemni zabawę.

Dla kogo są tworzone gry tego typu?

Przede wszystkim dla graczy, którzy szukają urozmaicenia. To osoby, które od czasu do czasu lubią podjąć dodatkowe ryzyko i sprawdzić, czy fortuna się do nich uśmiechnie. Dzięki temu mogą sami przyspieszyć rozgrywkę i od razu przejść do sedna sprawy. Zawsze należy mieć na uwadze, że to rozgrywka podwyższonego ryzyka. W końcu, jeżeli runda się nie uda, to najprawdopodobniej straci się sporą część budżetu na grę.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *